Festival „Ostravské dny“ pořádá celonoční koncert s názvem „Dlouhá noc“, který se bude odehrávat na několika místech v Ostravě.
Program: 17:00 Masarykovo náměstí – Alvin Curran: Era Ora (On Wheels) (1986) Hornická kapela Stonava, Jaroslav Šindel - kapelník; Daan Vandewalle, klavír; Alvin Curran, klavír; Petr Kotík, dirigent
17:40 Parkoviště před katedrálou – James Tenney: Having Never Written a Note for Percussion (1971) Chris Nappi, bicí
18:15 Katedrála Božského Spasitele – Wolfgang Rihm: Et Lux (2009) Cappella Mariana, Vojtěch Semerád, umělecký vedoucí; FAMA Quartet
19:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer Všechno začalo před dvaceti lety – Earle Brown: Hodograph I (1959) Chris Nappi, bicí ; Petr Kotík, flétna; Daan Vandewalle, klavír
– Alvin Lucier: Key West 2021), světová premiéra Chris Nappi, bicí
– Christian Wolff: Vibraphonist (2019), světová premiéra Chris Nappi, bicí
– Petr Kotík: Three-In-One (2020-21) světová premiéra Chris Nappi, bicí ; Gergely Lukács, tuba; Tamás Schlanger, bicí ; Petr Kotík, flétna; Hana Kotková, housle
20:45 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště Continuing… – Chiyoko Szlavnics: Gradients of Detail (2005-6) FAMA Quartet
– Marc Sabat: Plainsound Duet (2018) Marc Sabat, housle; Juho Laitinen, violoncello
– Marc Sabat: Les Duresses: Intonation after Morton Feldman 1 (2004) Marc Sabat, housle
– György Ligeti: Trio for Violin, Horn and Piano (1982) Ostravská banda
– Alvin Curran: Why is this night different from all other nights (1992) Ostravská banda; Petr Kotík, dirigent
– Rudolf Komorous: Sway (2021), světová premiéra Ostravská banda; Ondřej Vrabec, dirigent
– Karel Ančerl: Skladba pro smyčcový orchestr v čtvrttónech (1929), světová premiéra ONO (Ostrava New Orchestra); Ondřej Vrabec, dirigent
– John Cage: Five (1988) ONO (Ostrava New Orchestra); Petr Kotík, dirigent
22:30 Divadlo Jiřího Myrona – foyer From Bratislava: Výrostko a přátelé – James Ilgenfritz: Real & Unreal Irreversibilities
– Matej Sloboda: write.cut.past.DEL
– Pauline Kim: Crushed Coal to Dust BRACPLAYERS; František Výrostko, kontrabas
23:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště Tanes / Hudba / Světla Trio Kimmig-Studer-Zimmerlin Lilo Stahl, tanec; Michael Shapira, tanec; Harald Kimmig, housle; Alfred Zimmerlin, violoncello; Daniel Studer, kontrabas; Olaf Reuter, světla
00:00 Divadlo Jiřího Myrona – jeviště Ostravská Banda: Soli I
– Nikolaus Schlierf: Loop Station (2021) Nikolaus Schlierf, viola, elektronika
– Giacinto Scelsi: Manto 1 (1957) Nikolaus Schlierf, viola
1:45 Divadlo Jiřího Myrona – foyer – Milan Guštar: Hard Rain (2002) generativní opera pro recitátory a elektroniku
6:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer Ostravská banda: Soli II+ – Jon Gibson: Equal Distribution No. 1 (1977) Daniel Havel, flétna
– Daniel Skála: Neopaganiniana č. 1 (2018) Daniel Skála, cimbál
– Clara Maida: Later Jester für Kontrabass Klarinette und Elektronik (2012) Theo Nabicht, kontrabasový klarinet, elektronika
– Artur Kryvych: trzy proby oddalenie (2018-2019) Členové Ostravské bandy
– Petr Kotík: The Lost Guitar (2020) Ondrej Veselý, kytara
– Miroslav Srnka: Simple Space (2006) Matthias Lorenz, violoncello
– Isang Yun: Chinese Picture (1993) Stefanie Liedtke, fagot
– Gérard Buquet: Con Voce (2020) Gergely Lukács, tuba
– Jason Eckhardt: Compression (2017) William Lang, trombon
– Alvin Lucier: Twonings (2006) Juho Laitinen, violoncello; Alexandr Starý, klavír
9:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer Book of Studies – Bernhard Lang: Monadologie XXXVI Chopin 12 Etudes (2020) Daan Vandewalle, klavír
10:00 Divadlo Jiřího Myrona – foyer – Morton Feldman: Why Patterns (1978) Petr Kotík, flétna; Ivo Kahánek, klavír; Chris Nappi, bicí
11:00 Kavárna Divadla Jiřího Myrona Brunch – snídaně se skladateli a interprety
Simultánně běží
Divadlo 12 In Continuum Fluxus: 1961–2021 18:00–21:00 / 1. blok 22:00–1:00 / 2. blok 7:00–10:00 / 3. blok
O co tu půjde? Masáž, posuny, sóla, metronomy, interakce, výkřiky, počítání, hlasování, hudební soubory, židle, nástroje, mytí nohou, tleskání, saláty, repetice, smích, akty, intermedia, narušení a mnohem více.
Skladby umělců: AY-0, Eric Andersen, George Brecht, Philip Corner, Dick Higgins, Milan Knížák, Alison Knowles, Dorte Krogh, George Maciunas, Larry Miller, Yoko Ono, Opening Performance Orchestra, Nam June Paik, Willem de Ridder, Tomas Schmit, Mieko Shiomi, Petr Studený, Yasonao Tone, Ben Vautier, Robert Watts, Emmett Williams, a La Monte Young.
Simultánně běží Nepřerušené promítání 19:00 – 7:00 Divadlo Jiřího Myrona – Slavnostní sál Wolfgang Träger: Films Videos & Photographs
Festivalová permanentka za zvýhodněnou cenu je k dispozici zde.