Klarisky diškurz: Dizajn je teraz

Sleduj online akci

Piaty online KLARISKY Diškurz sa koná 30.júna. Téma diskusie, ktorú moderuje Martin Staňo, je nielen aktuálna, ale zároveň sa týka aj nás všetkých – komárov. Hudobnými hosťami tohto vydania budú žiaci bratislavskej Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta, speváčka Tamara Kramárová a The Curly Simon, ako aj moderátor, skladateľ a gitarista Peter Šarkan Novák.

Známe osobnosti, zaujímavé témy a diskusie na aktuálne dianie nielen v Bratislave, sprevádzané hudobnými vystúpeniami. To všetko je obsahom online vysielaní pod názvom KLARISKY Diškurz, streamovaný z monumentálneho priestoru kostola Klarisky, vždy poslednú stredu v mesiaci.

O problematike premnoženia komárov, jej riešení, ale aj sledovaní liahní tohto hmyzu na území Bratislavy, porozpráva Matej Jurášek z Oddelenia životného prostredia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a docent Nasir Ahmad Jalili z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Zlepšujúca sa pandemická situácia sa odzrkadľuje aj v kultúre. Hlavné mesto podporuje obyvateľky a obyvateľov v očkovaní, pretože je to jediná cesta, ako sa môžeme spoločne stretávať bez obáv. V súvislosti s kampaňou – Bratislava za kolektívnu imunitu, zhodnotíme aktuálnu situáciu očkovania v hlavnom meste s poradkyňou primátora Michaelou Benedigovou.

V KLARISKY Diškurz predstaví Katarína Hulíková, riaditeľka BKIS, projekt Open Call. Cieľom je podporiť množstvo zaujímavých kultúrnych podujatí, projektov, umelkýň a umelcov. Jednou z nich je aj klaviristka a uznávaná pedagogička Elena Letňanová, ktorá prijala pozvanie do štúdia.

Ako hudobní hostia vystúpia aj žiaci bratislavskej Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta, speváčka Tamara Kramárová a The Curly Simon, ako aj moderátor, skladateľ a gitarista Peter Šarkan Novák.

Ďalšiu časť KLARISKY Diškurz si bude možné pozrieť po letných prázdninách – 29. septembra 2021.

KLARISKY Diškurz bude možné sledovať na web stránke BKIS , na facebookovej stránke BKIS , na facebooku hlavného mesta Bratislava a na facebooku Denníka N.

Vystupující umělci

Slovensko
Jazz, Pop, Soul, Folk, Soul

Videa

Zuzana Mikulcová  Diskoláska  Zuzana Mikulcová – Diskoláska 3:46 3 ×
Zuzana Mikulcová  Nádeje  Zuzana Mikulcová – Nádeje 3:19 2 ×
Zuzana Mikulcová  Slová  Zuzana Mikulcová – Slová 5:20 2 ×
Zuzana Mikulcová  Víno  Zuzana Mikulcová – Víno 5:02 2 ×
Zobrazit všechna videa

Další akce v tomto místě

Záverečný koncert umeleckej sezóny Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU 2021 - 2022 Bratislava – Staré Mesto, Klarisky – výstavná a koncertná sieň Záverečný koncert umeleckej sezóny Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU 2021 - 2022
Luca Ciarla solOrkestra Bratislava – Staré Mesto, Klarisky – výstavná a koncertná sieň Luca Ciarla solOrkestra
Tasto Solo: Anne-Kathryn Olsen + Guillermo Pérez Bratislava – Staré Mesto, Klarisky – výstavná a koncertná sieň Tasto Solo: Anne-Kathryn Olsen + Guillermo Pérez

© 2022 GoOut Slovensko, s.r.o., Slovensko