Divadlo Mír

Divadlo Mír

Adresa Halasova 19, Ostrava-Vítkovice
Webová stránka www.divadlomir.cz
Telefón +420 725 815 333

Aktuálny program divadla

Lakomec
Komédia,
Lakomec
Komédia,
Lakomec
Komédia,
V trysku staletí
Komédia,
V trysku staletí
Komédia,
Všetky akcie

Popis miesta

Divadlo Mír sídlí v Ostravě-Vítkovicích. Bylo založeno v roce 2016 (samotný provoz byl zahájen v březnu 2017 komedií Dva úplně nazí muži) Albertem Čubou, bývalým hercem ostravského divadla Komorní scéna Aréna, který o vlastním divadle snil již dlouhá léta. Zajímavý prostor bývalého kina Mír s poněkud smutnou historií jej natolik oslovil, že se rozhodl své sny a představy o vedení vlastního divadelního provozu realizovat.

Od té doby prošla budova divadla velkými obměnami a postupně se tak stává moderním kulturním prostorem nabízející kvalitní zábavu. Divadlo Mír si vytváří stále větší diváckou základnu a jako první soukromé divadlo tak našlo své pevné místo v kulturní mapě Ostravy.

Repertoár tvoří v současné době převážně komediální inscenace, jejichž cílem je zejména kvalitně pobavit diváka a přenést jej například na dvě hodiny do světa, ve kterém není prostor pro všední starosti a problémy, ale jen pro smích a dobrou náladu. Mimo to přiváží Mír hostující soubory, ve kterých hrají ty nejznámější osobnosti české divadelní i filmové tvorby. Pořádají se zde i koncerty, semináře či přednášky. Do budoucna však chystáme krom komedií i tvorbu pro, řekněme náročnějšího diváka a také divadelní projekty, které budou v českém divadelním prostředí raritou. Ať již bude na repertoáru měšťanská konverzační komedie či napínavé drama, naší touhou je intenzivní komunikace s obecenstvem a divácká přitažlivost ve tvůrčím pojetí.

Specifikem Divadla Mír je také to, že nemá stálý tvůrčí tým nebo vlastní herecký soubor. Základem koncepce je přizvat ke spolupráci na jednotlivých inscenacích profesionální divadelníky jak ostravské, tak mimoostravské. Ambicí divadla je umožnit vzájemnou tvůrčí spolupráci umělcům, kteří kupř. vzhledem k závazkům ve svých divadlech nemají příležitost se na divadelních jevištích vzájemně setkat. Mír chce být nápomocen vzniku nových uměleckých spojení, stát u zrodu zajímavých inscenací.

Doprava

Zadaj názvy zastávky alebo ulice, odkiaľ chceš vyraziť a nájdi si najlepšie dopravné spojenie.

Fotografie

Podobné miesta

Stará aréna
Divadlo Petra Bezruče
Komorní scéna Aréna
Theatre Odvaz
Slezské divadlo
National Moravian-Silesian Theatre
Antonín Dvořák Theatre
Divadlo Jiřího Myrona
Divadlo loutek Ostrava
Divadlo 12
Studio G

© 2022 GoOut, s.r.o., Česko