Industra

Industra

Adresa Lazaretní 9/1, Brno – Zábrdovice
Webová stránka www.industra.space
Telefón +420 776 706 254

Aktuálne akcie

Ještě není tma, ale stmívá se
Alternatívne,
Redakčné tipy
Hodina ženy
Alternatívne,
Winterbergova poslední cesta
Dráma,
Kniha džunglí –⁠ Bílý lachtan
Alternatívne,
Kniha džunglí –⁠ Bílý lachtan
Alternatívne,

Popis miesta

Industra je nezávislý, neziskový, kreativní hub koncentrující následováníhodné a inspirativní projekty z ČR i zahraničí do průmyslového srdce města Brna. Komunikační prostor ve kterém se setkává umění, design, věda, vzdělávání, inovace a občanská společnost.

Industra je otevřený tvůrčí prostor pro sdílení výtvarného a divadelního umění. Také se věnuje oblasti gastronomie a přípravě výběrové kávy. Industru tvoří kavárna Industra Coffee, galerie Industra Art a divadelní platforma Industra Stage. Pořádají se zde také přednášky, workshopy, realizuje se zde spolupráce s českými designéry a budují se tzv. laby neboli sdílená místa pro společnou tvorbu. Prostory jsou také pronajímány a konají se tu festivaly a kulturní akce města Brna.

Industra vznikla jako projekt neziskové organizace Vaizard, která usiluje o realizaci nápadů jednotlivců i kolektivů. Začala se rozvíjet od června 2012 pod vedením Petra Stratila. V dubnu 2012 se organizaci podařilo získat nepoužívané prostory v továrně na ulici Masná. Na základě povolení ředitele Filipa Rovnera otevřela Industra v prosinci 2012 komunitní centrum pro sdílení a tvorbu. První akcí pro veřejnost byla výstava s názvem Abstrakce versus realismus, Čalkovský versus Konvica. Interiér Industry prošel mnoha stavebními úpravami a stále se vyvíjí. Sekce Industra Stage je nejmladší realizovanou aktivitou. O prosazení performativního umění v Industře se zasloužil Petr Novák, Kateřina Lukáčová a Jakub Kubíček. 1. října v roce 2015 se otevřel sál pro prezentaci živého umění s přibližnou kapacitou 150 diváků. Prvním představením byla Regulace intimity od pražského generačního souboru 11:55.

Doprava

Zadaj názvy zastávky alebo ulice, odkiaľ chceš vyraziť a nájdi si najlepšie dopravné spojenie.

Pridružené miesta

Industra Art Gallery

Fotografie

Podobné miesta

Fratelli tutti
DOK Liberec
Artbar
Co.labs
Pomezí
Vila Löw-Beer
Sál Břetislava Bakaly
PRAHA / Fórum pro architekturu a média
Konzervatoř Brno
JAMU
KC Semilasso
Hotel Slavia

© 2023 GoOut, s.r.o., Česko