Lenka Vagnerová & Company

Bábkové, Tanec, Dráma, Physical Theatre Česko www.lenka-vagnerova.cz…
S Lenka Vagnerová & Company

Plánované predstavenia

Praha 1, Divadlo Komedie Lešanské jesličky
Praha 1, Divadlo Komedie Amazonky
Praha 1, Divadlo Komedie Panoptikum
Praha 1, Divadlo Komedie Gossip

Uplynulé predstavenia

Panoptikum Ostrava-Vítkovice, Multifunctional Hall Gong Panoptikum
María de Buenos Aires Praha 1, ABC Theatre María de Buenos Aires
María de Buenos Aires Praha 1, ABC Theatre María de Buenos Aires
Panoptikum Praha 1, Divadlo Komedie Panoptikum
Gossip Praha 1, Divadlo Komedie Gossip
Amazonky Praha 1, Divadlo Komedie Amazonky

Info o umelcovi Lenka Vagnerová & Company

Taneční divadlo Lenka Vagnerová & Company bylo založeno v roce 2012 choreografkou a režisérkou Lenkou Vagnerovou. Soubor každoročně vytváří nové progresivní autorské inscenace které v sobě nesou prvky tanečního, fyzického, loutkového i činoherního divadla. Svojí aktivitou se podílí na systematickém rozvoji žánru tanečního divadla na domácích i světových scénách.

​Existenční otázky, naléhavost témat vztahu člověka k jiným bytostem a okolí, hra se skutečností a fantazií, jsou charakteristické pro tvorbu souboru. Lenka klade důraz na preciznost divadelních situací, pohybových kvalit, podporuje individuality performerů, využívá sílu a dynamiku skupiny, hledá fyzické možnosti a pohybové hranice vlastního těla. Emoce, fyzická akce, vášeň, risk, konflikt, harmonie a intuice jsou a vždy byly součástí Lenčina originálního tanečního a divadelního jazyka.

Soubor sdružuje výjimečné umělce ve svém oboru jako jsou: tanečníci, herci, hudebníci, vizuální umělci, nabízí profesionální edukativní zázemí, poskytuje rezidence a stáže, dává prostor novým divadelním formám a propojuje výrazné umělecké osobnosti a tvůrce. Lenka Vagnerová pravidelně vede workshopy a vyučuje svojí taneční metodu “Talk through your body” v tanečních souborech, divadlech a školách na mezinárodním poli.

Fotografie

© 2022 GoOut, s.r.o., Česko